Mezivládní dohody – výběrová řízení

Ministerstvo školství vyhlašuje každý akademický rok výběrová řízení na zahraniční studijní nebo výzkumné pobyty v zemích, s nimiž má Česká republika uzavřené mezivládní dohody. Na tyto až dvousemestrální studijní pobyty se mohou hlásit studenti ze všech vysokých škol v Česku, výběr studentů probíhá centrálně na MŠMT.

Na základě těchto mezivládních dohod mohou studenti studovat například v Albánii, Belgii, Bulharsku, Číně, Egyptě, Estonsku, Francii, Itálii, Izraeli, Japonsku, Koreji, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Mongolsku, Německu, v Peru, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Řecku, Slovensku, Španělsku, Švýcarsku, na Ukrajině a ve Vietnamu.

Podrobnosti o výběrových řízení MŠMT do jednotlivých zemí a detaily týkající se termínů přihlášek najdete na stránkách Akademické agentury DZS MŠMT.

Kromě výběrových řízení na MŠMT můžete jako studenti Masarykovy univerzity využít také takzvaných kvót, které jsou MU přiděleny v rámci mezivládních dohod.

Podmínky účasti

  • Hlásit se mohou všichni studenti MU. Studenti s jiným občanstvím než českým se mohou hlásit jen do států Evropské unie. Pokud se chtějí hlásit do země mimo EU, měli by se nejprve informovat na zastupitelském úřadě cílové země a na CZS MU/DZS, jaké jsou jejich skutečné možnosti.  
  • Více informací o termínech a podmínkách pro jednotlivé země najdete na stránkách Akademické informační agentury.

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Zita Hrabovská

tel: +420 549 494 870

Uzávěrky

  • podle zemí, říjen až únor
    více informací na webu AIA
Do světa

Kam můžu vyrazit?

Jazyková příprava

Jazyková příprava

Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Uznávání předmětů

Uznávání předmětů

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Středa 12—15
V ostatních dnech jen po sjednání schůzky.

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří PetrželkaCookies