ISEP (International Student Exchange Program)

Nezisková organizace ISEP nabízí studentům Masarykovy univerzity možnost strávit až jeden akademický rok na více než 150 univerzitách v USA. Na váš studijní pobyt ve Spojených státech amerických můžete navázat stejně dlouhou pracovní stáží (Academic Training), která vám umožní legálně pracovat v USA v oboru vašeho studia. ISEP kromě studia v USA nabízí i studium na desítkách dalších univerzit v 50 státech světa – například v Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu a v různých zemích Latinské Ameriky, Asie a Afriky.

Seznam hostitelských univerzit najdete na stránkách organizace ISEP. Závěrečné zprávy studentů MU jsou k dispozici v databázi závěrečných zpráv CZS. Masarykova univerzita v rámci programu ISEP nepodporuje studium na evropských univerzitách (mobilita po Evropě je možná přes program Erasmus+).

Podmínky účasti

Program ISEP je určen studentům prezenčního studia bakalářských a magisterských oborů na Masarykově univerzitě. Zájemce musí být v době uzávěrky podání přihlášky ve druhém až čtvrtém ročníku studia na MU (tzn. 2., 3. i 4. ročníku bakalářského studia, 1. ročníku magisterského studia, popřípadě 2. až 4. ročníku „dlouhého“ magisterského studia). Programu se za všechna svoje studia na MU můžete účastnit pouze jednou.

V případě studia právnických a lékařských oborů na MU doporučujeme pečlivé zvážení účasti v programu pro mobilitu do USA (ale i jiných zemí) z důvodů jiného systému vzdělávání v těchto oborech (v případě souhlasu domácí fakulty studenta MU je i tento pobyt proveditelný).

Student musí mít po celou dobu studia ISEP v zahraničí aktivní prezenční studium daného studijního oboru na MU, tzn. studium na MU nesmí být ukončeno, přerušeno ani převedeno do jiné formy než prezenční.

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Martin Vašek

Martin Vašek

tel: +420 549 49 7785

Uzávěrky

  • 15. 12. 2017
    Uzávěrka pro podzimní semestr 2018
Do světa

Kam můžu vyrazit?

Jazyková příprava

Jazyková příprava

Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Uznávání předmětů

Uznávání předmětů

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Úterý 9—11
Středa 12—15
Čtvrtek 13—15
Pátek jen po sjednání schůzky

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří Petrželka