European Digital UniverCity (EDUC)

Aliance EDUC (European Digital UniverCity), jejíž členy tvoří kromě MU také univerzity v Postupimi, Rennes, Paříži-Nanterre, Pécsi a Cagliari, otevírá studentům MU nové možnosti mezinárodního vzdělávání v nejrůznějších formátech, od širší nabídky zahraničních výjezdů či krátkodobých letních škol až po virtuální mobility na partnerských univerzitách.

EDUC je součástí prestižní sítě evropských univerzit a jeho cílem je propojit šest univerzit, které mají v součtu přes 150 tisíc studentů a 20 tisíc zaměstnanců, v jednu společnou evropskou univerzitu. Více informací o EDUCu najdete na webu educalliance.eu.

EDUC nabízí studentům MU následující příležitosti mezinárodního vzdělávání:

Meziuniverzitní online kurzy

  • Virtuální mobility a online kurzy vyučované v rámci meziuniverzitního kampusu jsou studentům dostupné od akademického roku 2021/2022. Studentům se otevírá možnost studovat online kurzy v rámci šesti univerzit a setkávat se se zahraničními studenty a vyučujícími. Seznam meziuniverzitních předmětů najdete v EDUC katalogu kurzů (pro snadnější orientaci vyberte Starting Semester – 2nd).
  • Některé kurzy je možné zapsat si přímo skrze IS MU. V tomto případě je v informacích o předmětu uvedeno, že se kurz vyučuje na MU a partnerské univerzitě a není zde odkaz na online přihlášku. Po ukončení bude kurz uznán automaticky v IS.
  • Ostatní kurzy vyžadují vyplnění online přihlášky. Před začátkem kurzu Vám koordinátoři kurzu/vyučující zašlou všechny potřebné informace ke studiu. Tyto předměty je možné si nechat uznat na Vaší domovské fakultě (získat za ně ECTS). V tomto případě je vyžadováno vyplnění Learning Agreement v IS OIS (s elektronickými podpisy MU i partnerské univerzity) před na začátku kurzu. Podrobný postup je uveden v dokumentu Recognition of EDUC courses v sekci Dokumenty.
  • Více informací včetně možnosti přihlašování, prerekvizit, počtu kreditů apod. se dozvíte v popisu jednotlivých kurzů.
  • Po celou délku studia kurzu musejí být účastníci studenty MU.

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Erin Anna Smith

tel: +420 773 772 672

intenzivní krátkodobé pobyty

Kristýna Hutová

tel: +420 608 313 226

EDUC Gap Year, online kurzy

Uzávěrky

  • EDUC Gap Year ve Francii:
    21. dubna 2022

Dokumenty

Obecné informace

Ostatní dokumenty

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Středa 12—15
V ostatních dnech jen po sjednání schůzky.

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří PetrželkaCookies