Další možnosti

V této sekci najdete informace o dalších možnostech financování zahraničního pobytu, které přímo nezařizuje Centrum zahraniční spolupráce.

Visegrádské stipendium

Studenti magisterského a doktorského stupně mohou získat stipendium od Mezinárodního visegrádského fondu ve výši 2300 eur za semestr na studijní a výzkumné pobyty v zemích Visegrádské čtyřky a dalších zemích regionu.

Na zahraniční pobyt můžete do Albánie, Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Gruzie, Maďarska, Makedonie, Moldávie, Černé Hory, Polska, Slovenska, Srbska, Kosova a Ukrajiny.

V zahraničí můžete absolvovat i kompletní studijní program, jelikož Visegrádské stipendium je možné získat až na čtyři semestry. Hostitelská univerzita získává od Mezinárodního visegrádského fondu příspěvek 1500 eur za semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta.

Přihlášky se podávají do 15. března před akademickým rokem, kdy začíná pobyt. Více informací o přihláškách a o podmínkách stipendia najdete na webu Visegrádského stipendia

Nahoru  ▲

Do světa

Kam můžu vyrazit?

Jazyková příprava

Jazyková příprava

Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Uznávání předmětů

Uznávání předmětů