Další možnosti

V této sekci najdete informace o dalších možnostech financování zahraničního pobytu, které přímo nezařizuje Centrum zahraniční spolupráce.

Visegrádský fond

Visegrad Scholarship Program je jednou z aktivit Mezinárodního visegrádského fondu (International Visegrad Fund - IVF), která by měla přispět k větší spolupráci zemí Visegrádské čtyřky (V4), ať už vzájemné, tak i s dalšími zeměmi regionu. Tento program nabízí stipendia pro studenty v magisterském nebo doktorském programu, ke studiu nebo výzkumu na dobu od jednoho semestru až po dvouleté programy (v rámci tohoto programu je při splnění maximálně stanovené doby možně absolvovat také kompletní studijní program).

Program se týká následujících zemí: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Gruzie, Maďarsko, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Polsko, Ruská federace, Slovensko, Srbsko, Kosovo a Ukrajina.

Více informací najdete tady http://visegradfund.org/home/ a tady http://visegradfund.org/scholarships/visegrad-scholarship-program/.

 

Stipendia jsou rozdělována ve třech základních kategoriích: 

  • Intra-Visegrad: Stipendia pro studenty ze zemí V4 ke studiu v jiné z dalších členských zemí V4.Výše stipendia činí 2300 euro za semestr.Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta. 
  • Out-Going: Stipendia pro studenty ze zemí V4 ke studiu na jedné z uznaných univerzit v Albánii, Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Moldávii, Srbsku a Ukrajině. Výše stipendia činí 2300 euro za semestr. Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta. 
  • In-Coming: Stipendia pro studenty, kteří mají občanství některé z těchto zemí (Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Kosovo, Makedonie, Moldávie, Srbsko, Ruská federace a Ukrajina) ke studiu na univerzitách v zemích V4.Výše stipendia činí 2300 euro za semestr.Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta.

  

Přihláška

Přihlášky je nutno podat k 31. ledna před akademickým rokem, ve kterém chce student začít studium. Přihlášku je nutno vyplnit on-line přímo na stránkách IVF.

Veškeré detailní informace ohledně požadovaných dokumentů a požadavků na konkrétní stipendia jsou k nalezení na stránkách IVF.

 

Finanční podmínky

U všech tří typů pobytů činí výše semestrálního stipendia pro studenta 2300 euro a poplatek hostitelské univerzitě 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta.

 

Uzávěrka přihlášek

Přihlášky je nutno podat k 31. lednu před akademickým rokem, ve kterém chce student začít studium na adresu IVF.

 

Kontaktní osoby

Dana Pekaríková scholarships@visegradfund.org  
Šárka Prokopová prokopova@czs.muni.cz tel: +420 549 49 6386

Nahoru  ▲

Do světa

Kam můžu vyrazit?

Jazyková příprava

Jazyková příprava

Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Uznávání předmětů

Uznávání předmětů

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Úterý 9—11
Středa 12—15
Čtvrtek 13—15
Pátek jen po sjednání schůzky

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří Petrželka