Evidence zahraničních pobytů a uznávání předmětů – studijní pobyt pro pověřenou osobu

Před odjezdem

• Pověřená osoba studentovi, který vycestuje v rámci studia na MU na zahraniční studijní pobyt administrovaný MU nebo jiným subjektem, podepisuje formulář studijní smlouvy (Learning Agreement). Dále pak indikuje způsob uznání kreditů/předmětů a zaznačuje kreditovou hodnotu pro uznání (v případě jiného kreditového systému než ECTS).
  • Pouze v případě uznávání předmětů způsobem „předmět za předmět“ student doplňuje dokumentaci i o potvrzení indikující uznávané předměty z katalogu předmětu daného oboru na MU (od vyučujícího daného předmětu) a student/vyučující daného předmětu poskytne daný souhlas pověřené osobě. Ta pak následně zaznamená vložením kódu předmětu do studijní smlouvy.
  • V případě, že pověřená osoba nemá dostatek informací k rozhodnutí ohledně způsobu uznání kreditů/předmětu a zaznačení kreditovou hodnoty pro uznání, popř. nemá informaci od vyučujícího předmětu uznávaného způsobem předmět za předmět, dané kolonky studijní smlouvy proškrtává, v žádném případě je nenechává nevyplněné. Nevyplněnou indikaci u způsobu uznání předmětu a kreditové hodnoty uznávaných předmětů je nutné vyplnit nejpozději v rámci potvrzení změn studijní smlouvy, kterou student dává k podpisu přibližně v době 30 dní po začátku semestru v zahraničí, tzn. v rámci 30 dní musí být studijní smlouva řádně vyplněna se všemi kolonkami – není možné je vyplnit až poté, co se student z pobytu vrátí.
  • Pověřená osoba podpisem studijní smlouvy souhlasí se seznamem vybraných předmětů a indikací uznání předmětů a kreditů po návratu studenta ze zahraničí.
  • Student eviduje studijní pobyt v IS MU a nahrává podepsanou studijní smlouvu (alespoň ze strany pověřené osoby MU) do systému IS MU před svým odjezdem do zahraničí.

Během pobytu

• Nevyplněnou indikaci u způsobu uznání předmětu a kreditové hodnoty uznávaných předmětů je nutné zaznamenat nejpozději v rámci potvrzení změn studijní smlouvy, kterou student dává k podpisu přibližně v době 30 dní po začátku semestru v zahraničí. Předpokládá se, že student bude pověřené osobě nápomocen při poskytování informací nutných pro rozhodnutí k indikaci uznání předmětů a jejich kreditové hodnoty (mimo ECTS). Za změny v LA může být chápáno i právě doplnění chybějících informací ohledně uznávání. V žádném případě není možné nechat kolonky týkající se uznávání (způsobu a počtu kreditů) proškrtnuté nebo nevyplněné.
  • Student si před odjezdem ze zahraničního pobytu zařizuje vydání Potvrzení o studiu (Confirmation of Studies) od hostitelské instituce a také výpisu známek, popř. dalších vyžadovaných dokumentů.

Po návratu

• Student po příjezdu na MU ukončí evidenci zahraničního pobytu v IS MU (aplikace Stáže a pobyty v sekci Student v IS MU). Student nahrává vyžadované dokumenty, tj. studijní smlouvu včetně jejich změn, potvrzení o studiu a výpis známek do systému IS MU. Dále do aplikace zanese předměty ze studijní smlouvy a výpisu známek do IS MU (včetně způsobu uznání, uznávané kreditové hodnoty a známky). Student je povinen zanést veškeré úspěšně ukončené předměty, které má zaneseny jak ve studijní smlouvě, tak ve výpisu známek.
  • Pověřená osoba (v případě, že také neplní funkci administrátora) již nemá žádné další povinnosti směrem k uznávání výsledků studia s výjimkou konzultace převáděného způsobu ukončení a hodnocení se studentem.
  • Všechny další kroky provádí administrátor/SO dané fakulty, tj. potvrzení správnosti vložených informací a následné převedení do absolvovaných předmětů studenta.