Evidence zahraničních pobytů a uznávání předmětů – pracovní pobyt pro pověřenou osobu

Před odjezdem

• Pověřená osoba studentovi, který vycestuje v rámci studia na MU na zahraniční pobyt administrovaný MU nebo jiným subjektem, podepisuje formulář pracovního plánu (Training Agreement, TA).
  • Pracovní plán popisuje délku a náplň studentovy stáže v zahraničí, na základě kterého pověřená osoba studentovi uděluje počet kreditů (1–30 ECTS za semestrální pobyt) v případě úspěšného absolvování podle plánu. Dále vepisuje informace o předmětu MU, za který se bude pobyt po návratu uznávat (viz seznam níže), včetně počtu kreditů.
  • V případě dvousemestrálních pobytů se studentům uznává za každý semestr jeden předmět pokrývající zahraniční pracovní pobyt (vizte seznam předmětů dále). Předměty vypsané níže se mohou zapisovat opakovaně.
  • Pověřená osoba podpisem pracovního plánu souhlasí s náplní výjezdu a kreditovou hodnotou udělenou za jeho úspěšné absolvování.

Během pobytu

• Pověřená osoba nemá žádné formální povinnosti.

Po návratu

• Pověřená osoba podepisuje Potvrzení o realizaci pracovního pobytu. Pověřená osoba podpisem souhlasí s absolvovaným plánem studenta a v případě jeho splnění potvrzuje původní počet kreditů, které budou studentovi uděleny v Pracovním plánu. V případě změn v pracovním plánu, popř. délky pobytu může dojít ke změně udělených kreditů.
  • Pověřená osoba kontroluje název předmětu, který student žádá uznat jako výstup pracovního pobytu a kontroluje počet udělených kreditů.
  • Pověřená osoba v žádném případě neukončuje předmět Zahraniční pracovní pobyt studentovi v IS jako řádně zapsaný předmět (k žádnému předmětu spojenému se zahraničním pracovním pobytem). Studentovi je předmět uznán po jeho podání v IS (a doložení všech potřebných dokumentů) na základě přiložených dokumentů.
  • Student po příjezdu na MU nahrává vyžadované dokumenty do evidence zahraničního pobytu v IS MU (aplikace Stáže a pobyty v sekci Student v IS MU), tj. Pracovní plán a Potvrzení o realizaci pracovního pobytu se všemi podpisy.
  • Po vložení vyžadovaných dokumentů umožní aplikace studentovi zadání žádosti o uznání daného předmětu zaznamenaného na přiložených dokumentech do IS MU (předmět Zahraniční pracovní pobyt, popř. jeho ekvivalent z předmětové nabídky oboru studenta na MU).
  • Pověřená osoba (v případě, že neplní také funkci administrátora) již nemá žádné další povinnosti směrem k uznávání výsledků studia.
  • Všechny další kroky provádí administrátor/SO dané fakulty, tj. potvrzení správnosti vložených informací a následné převedení do absolvovaných předmětů studenta.

Seznam předmětů Zahraniční pracovní pobyt na jednotlivých fakultách*

Fakulta MU (Kód) Název předmětu
Fakulta sociálních studií FSS190 Zahraniční pracovní pobyt (bakalářské programy)
  FSS490 Zahraniční pracovní pobyt (magisterské programy)