Visegrádský fond

Visegrad Scholarship Program je jednou z aktivit Mezinárodního visegrádského fondu (International Visegrad Fund - IVF), která by měla přispět k větší spolupráci zemí Visegrádské čtyřky (V4), ať už vzájemné, tak i s dalšími zeměmi regionu. Tento program nabízí stipendia pro studenty v magisterském nebo doktorském programu, ke studiu nebo výzkumu na dobu od jednoho semestru až po dvouleté programy (v rámci tohoto programu je při splnění maximálně stanovené doby možně absolvovat také kompletní studijní program).

Program se týká následujících zemí: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Gruzie, Maďarsko, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Polsko, Ruská federace, Slovensko, Srbsko, Kosovo a Ukrajina.

Více informací najdete tady http://visegradfund.org/home/ a tady http://visegradfund.org/scholarships/visegrad-scholarship-program/.

Stipendia

Stipendia jsou rozdělována ve třech základních kategoriích: 

  • Intra-Visegrad: Stipendia pro studenty ze zemí V4 ke studiu v jiné z dalších členských zemí V4.Výše stipendia činí 2300 euro za semestr.Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta. 
  • Out-Going: Stipendia pro studenty ze zemí V4 ke studiu na jedné z uznaných univerzit v Albánii, Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Moldávii, Srbsku a Ukrajině. Výše stipendia činí 2300 euro za semestr. Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta. 
  • In-Coming: Stipendia pro studenty, kteří mají občanství některé z těchto zemí (Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Kosovo, Makedonie, Moldávie, Srbsko, Ruská federace a Ukrajina) ke studiu na univerzitách v zemích V4.Výše stipendia činí 2300 euro za semestr.Hostitelská univerzita obdrží paušální částku 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta.

U všech tří typů pobytů činí výše semestrálního stipendia pro studenta 2300 euro a poplatek hostitelské univerzitě 1500 euro za každý semestr na pokrytí nákladů spojených s pobytem studenta.

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Dana Pekaríková

Dana Pekaríková

Šárka Prokopová

Šárka Prokopová

tel: +420 549 49 6386

Uzávěrky

  • 31. ledna
    Přihlášky je nutno podat k 31. lednu před akademickým rokem, ve kterém chce student začít studium na adresu IVF.
Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Úterý 9—11
Středa 12—15
Čtvrtek 13—15
Pátek jen po sjednání schůzky

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří Petrželka