Specifická stipendia Wirth Institute

Wirth Institute je specializované pracoviště Univerzity Alberta v Kanadě, které se zaměřuje na středoevropská studia. Nabízí výzkumné granty pro roční stáže českých doktorských studenty pracujících na tématu blízkém zaměření donora.

Vybraný student je vázán povinnosti pracovat a pobývat na University of Alberta, Canada po celý akademický rok (1. září – 31.8.). Kromě práce na výzkumu doktorské práce se od stážisty očekává také aktivní zapojení do kulturních, studijních a akademických aktivit hostitelské univerzity, především rozvoje akademických vztahů s institucemi v České republice.

Podmínky účasti

Hlásit se mohou mladí vědci ze všech humanitních oborů a umění. Podmínkou je české státní občanství a studium doktorského studijního programu na české univerzitě. Preferování budou kandidáti, kteří kromě výborné znalosti angličtiny ovládají i jiný středoevropský jazyk (slovenština se u českých kandidátů nepovažuje za cizí jazyk). Doložený výzkum, optimálně v podobě publikací, je také výhoda.

Zájemci o grant musí poslat v angličtině krátký popis jejich výzkumného projektu (maximální délka je 500 slov), životopis a jména dvou doporučujících osob. Přihláška by měla být zaslaná řediteli Wirth Institute, profesoru Joseph F. Patrouch na: patrouch@ualberta.ca, a v kopii také na MŠMT ČR na adresu: Irena.Maskova@msmt.cz.

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult

Úřední hodiny

Pondělí 12—14
Středa 12—15
V ostatních dnech jen po sjednání schůzky.

Kontaktujte nás

Spojte se s námi na sociálních sítích

Facebook Youtube Twitter Instagram

Přihlaste se k odběru newsletteru

 

Vytvořili: Jakub Maca a Jiří PetrželkaCookies