Masaryk Distinguished Chair v Izraeli

Program Masaryk Distinguished Chair v Izraeli podporuje výzkumné pobyty českých akademiků, vědců a doktorandů na izraelské partnerské Reichmanově univerzitě (Reichman University).

Obsahem pobytů jsou primárně výzkumné aktivity v oblasti společensko-vědních oborů (např. politické vědy, informatika, mezinárodní vztahy, právo, sociologie, ekonomie, psychologie, mediální studia a žurnalistika, business, podnikové hospodářství, ekonomická udržitelnost). Zároveň se však od stipendistů očekává aktivní účast na semináři, který hostitelské pracoviště nabídne pro své zaměstnance, nebo přednášku pro studenty.

Podmínky účasti

  • Všichni žadatelé jsou povinni si před podáním přihlášky zajistit akademického tutora svého výzkumného pobytu na hostitelské univerzitě. Mimo něj je rovněž možné se domluvit i s tutorem z jiné izraelské instituce. Předpokládá se, že akademický tutor bude k dispozici v Izraeli po celou dobu stipendijního pobytu žadatele.
  • Pobyt se může uskutečnit v průběhu kalendářního roku. Délka zahraničního pobytu vychází z potřeb žadatele a daného výzkumného záměru. Minimální délka je stanovena na 2 týdny, maximální délka činí 8 týdnů

Nahoru  ▲

Kontaktujte nás

Petr Boucník

tel: +420 549 49 6804

Uzávěrky

  • 30. listopadu
    sběr žádostí na pobyt v následujícím kalendářním roce
Zahraniční oddělení fakult

Zahraniční oddělení fakult