O nás

Centrum zahraniční spolupráce Masarykovy univerzity poskytuje metodickou podporu a informace v několika oblastech: CZS MU koordinuje aktivity Masarykovy univerzity v oblasti zahraniční spolupráce, administruje mezinárodní výměnné pobyty studentů, učitelů, výzkumníků i ostatních pracovníků a koordinuje přípravu anglických studijních programů pro zahraniční studenty. CZS MU také udržuje také bilaterální vztahy se zahraničními univerzitami, rozšiřuje povědomí o anglických programech Masarykovy univerzity u zahraničních studentů a připravuje a publikuje propagační materiály.

Pro více informací o Masarykově univerzitě navštivte www.muni.cz nebo se podívejte na výroční zprávy

Centrum zahraniční spolupráce je aktivní v šesti hlavních oblastech:

• propagace, navazování a podpora vzájemných vztahů se zahraničními univerzitami

• mezinárodní mobilita (studentů, učitelů a neakademických pracovníků)

• příprava a vedení cizojazyčných programů (krátkodobé i semestrální programy - např. TESOL, CESP, letní školy)

• odborné poradenství při přípravě mezinárodních projektů v Programu celoživotního učení LLP Erasmus a v jiných mezinárodních programech (Ceepus, Aktion, Erasmus Mundus, Tempus, Jean Monnet, Commenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig atd.)

• prezentace MU na vysokoškolských konferencích a veletrzích v zahraničí

• aktivity v rámci mezinárodních sítí vysokých škol (Utrecht Network, Compostela Group of Universities, ISEP)