Vážení kolegové, vážené kolegyně,

hledáte nové způsoby, jak zaujmout své studenty, oslovit zahraniční studenty, kteří se zajímají o váš obor? Máte zájem o mezinárodní spolupráci a virtuální výuku? Nedávné události ukázaly, jak mohou virtuální výměny znalostí přesáhnout hranice a pomoci studentům učit se odlišným způsobem a navazovat kontakty navzdory teritoriální vzdálenosti.

Mnozí z vás již projevili zájem o nové příležitosti v oblasti mobility a inovace ve vzdělávání, které přinesla aliance univerzit EDUC (European Digital UniverCity). EDUC nabízí rozmanité možnosti mezinárodních programů mobilit. Vaše kurzy se mohou rozšířit i do zahraniční prostřednictvím virtuálních mobilit, online kurzů, virtuálních kurzů a dalších forem. Vedlo toho vám EDUC pomůže při tvorbě přístupů vhodných pro virtuální výuku a otevře vám nové příležitosti.

Abychom vás mohli podpořit, potřebujeme vědět některé důležité informace o vás a vašem již vymyšleném projektu nebo jeho návrhu. V odkaze najdete dotazník, na základě kterého budeme projekty vybírat: https://www.survio.com/survey/d/educcall.

Od září 2020 budeme podporovat vybrané projekty zaměřené na:

• přizpůsobení nebo vývoj online obsahu pro použití v alianci EDUC (videa pro tzv. blended learning, nahrávání vyučovacích hodin, překlady nebo titulky atd.);
  • rozšiřování mezinárodních zkušeností prostřednictvím virtuální mobility (MOOC, online spolupráce studentů atd.);
  • projekty zaměřené na virtuální kurzy, synchronní a asynchronní výuku pro širší obecenstvo v oblasti vašeho působení;
  • spolupráce s ostatními vyučujícími, rozvoj a zlepšování pedagogických dovedností prostřednictvím aliance EDUC.

Díky projektu budete mít příležitost připojit se ke komunitě vyučujících a získat technickou a samozřejmě i finanční podporu na tvorbu kurzu, přístup ke zdrojům pro online výuku a podporu mobilit vyučujících.

Povinnými kritérii jsou:

• projekty zahrnující alespoň jednu formu virtuální mobility zaměřené na studenty EDUC uvedené zde;
  • kurzy nebo jiné zdroje vytvořené ve vašem projektu, které budou k dispozici studentům alespoň jedné další partnerské univerzity v EDUC;
  • zahrnutí cizího jazyka do projektu (angličtina nebo jazyk partnerské univerzity);

Dobrovolnými kritérii jsou:

• projekty přednostně zahrnující spolupráci s jiným učitelem v alianci EDUC;
  • v závislosti na počtu projektů mohou být uplatněna i kritéria počtu zapojených studentů na univerzitách EDUC, počet zapojených EDUC vyučujících, forma virtuální mobility (zohlednění v celkové struktuře mobilit);
  • můžeme také podpořit již probíhající podobný/překrývající se projekt v rámci jiné místní nebo evropské strategické iniciativy.

Termíny:

• do 15. června: vyplnění online dotazníku
  • 15. června-30. září: posuzování návrhů, hledání vhodných partnerů na univerzitách, zpětná vazba
  • konec září 2020: konečný výběr projektů a informování
  • říjen 2020: zahájení vybraných projektů

Děkujeme.

TEAM EDUC

Kontaktní hodiny jsou až do začátku nového ak. roku zrušeny. V červenci a srpnu mohou studenti přijít podepsat Účastnickou smlouvu Erasmus+ jen po sjednání schůzky. V ostatních případech nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.