Vláda Velké Británie potvrdila, že pro studenty z Evropské unie, kteří zahájí studium v roce 2018/2019, zůstanou stávající podmínky pro studentské půjčky, granty a poplatky po celou dobu studia, i kdyby studium končilo až po odchodu Velké Británie z EU.

To platí pro všechny studenty pocházející ze zemí Evropské unie, kteří se hlásí na bakalářské a magisterské obory na univerzity ve Velké Británii. Občané EU také stále mohou požádat o grant Research Council PhD, který jim pomůže pokrýt výdaje po dobu studia.

Studenti ze zemí EU budou také v roce 2018/2019 platit stejné poplatky, jako studenti z Velké Británie, a to až do konce studia, i když bude studium ukončena až po Brexitu. To stejné platí pro skotské univerzity.

Celé vyjádření vlády Velké Británie v angličtině najdete ZDE.