Masaryk Distinguished Chair v Izraeli

Program je určen pro akademiky a vědce, kteří jsou občany České republiky a jsou zaměstnáni na vysokoškolské instituci v České republice. Žadatelé musí předložit návrh výzkumných aktivit, včetně časového harmonogramu jejich realizace a měřitelných plánovaných výstupů. Žadatelé musí být rovněž schopni doložit svou předchozí publikační a pedagogickou činnost.

Cílem programu je podpora výzkumných pobytů českých akademiků a vědců v Izraeli, na hostitelské instituci Interdisciplinary Center (IDC) Herzliya (www.idc.ac.il).

Obsahem pobytů jsou primárně výzkumné aktivity (pokud možno doplněné o přednáškovou činnost na IDC) v oblasti humanitních a společensko-vědních oborů (např. politické vědy, mezinárodní vztahy, právo, sociologie, ekonomie, psychologie, mediální studia a žurnalistika, hebraistika, historie a kulturální studia).

Další informace o programu na stránkách Interdisciplinary Center (IDC) Herzlia.

Finanční podmínky

Finanční podpora je určena k úhradě pobytových nákladů (paušální částka na týden pobytu ve výši 500 USD), ubytování (poskytuje přímo IDC Herzliya), pojištění a cestovních nákladů (1x letenka ČR – Izrael a zpět). Výběrová komise má právo krátit délku pobytu dle rozpočtu dostupného na financování programu.

Šárka Prokopová

• Termín pro předkládání žádostí je obvykle v listopadu pro celý následující kalendářní rok.