Masarykova univerzita a Centrum zahraniční spolupráce

Jazykové testy CZS

slouží pro účely všech výběrových řízení, které má CZS plně v kompetenci, např. pro program ISEP, freemovers granty, nebo studium na partnerských univerzitách.

 

Centrum zahraniční spolupráce (CZS) - ve spolupráci s Centrem jazykového vzdělávání - pořádá test znalosti anglického jazyka několikrát ročně.

Tento program NEslouží pro účely výběrových řízení studijních pobytu v rámci programu Erasmus – prosím kontaktujte své oborové koordinátory pro specifikaci případných jazykových požadavků oborového výběrového řízení.

↑ top

 

Kdy test dělat nemusíte

Když máte jeden z těchto čtyř standardních, mezinárodně uznávaných certifikátu znalosti angličtiny: TOEFL, IELTS, CAE, či CPE (na úrovni B2)

Když patříte mezi stávající studenty nebo úspěšné absolventy oboru anglistiky,

Když plánujete svůj zahraniční pobyt realizovat v jazyce jiném než anglickém.

↑ top

 

Pro koho je test učen

Pro uchazeče o studium přes programy ISEP, studium na partnerských univerzitách, granty pro Freemovers a další programy, kde výběr studentů organizuje CZS (v případě nejasností se obrattě na koordinátora programu, přes který plánujete vyjet).

Zařiďte se prosím podle podmínek daného výměnného programu, příp. pokud si nejste jistí, kontaktuje prosím programového koordinátora.

↑ top

 

Termíny

Konkrétní termín bude vždy zveřejněn s dostatečných předstihem

Nejbližší termíny: Monday 19 June 2017 at 14:45 o'clock, room no. 300 on Komenskeho square 2, Brno (3rd floor, front part of the main building), Monday 28 August 2017 at 9:30 o'clock and Tuesday 29 August 2017 at 13:30 o'clock, both later room no. 206 on Komenskeho square 2, Brno (2nd floor, front part of the main building)

Přihlášku na test je možné podat přes on-line formulář (v rámci online přihlášky najdete i časy a místnosti, kde se testy konají).

↑ top

 

Pravidla testu a další informace

  • Úroveň testu odpovídá evropské klasifikační úrovni B2.
  • Test je koncipován na základě ETS testů, takže je možné se připravovat podle vzorových TOEFL testů (dostupných na internetu nebo ve studovně CJV).
  • Testován je poslech s porozuměním (Listening Comprehension), lexikální a gramatické znalosti (Language Elements) a porozumění textu (Reading Comprehension).
  • Celková doba testu nepřekročí 60 minut.
  • Maximální skóre je 110 bodů, pro zvládnutí úrovně B2 je nutná min. 60 procentní úspěšnost (66 bodů celkem a poměrné množství v každé kategorii).
  • Studenti, kteří test absolvovali v minulosti a mají zájem jej opakovat, musí vyžádat souhlas u Martina Vaška ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).
  • Výsledky testu jsou nahrány do databáze IS CIC, která je studentům individuálně přístupna prostřednictvím přihlašovacího profilu.
  • Účastníkům nejsou vydávané žádné certifikáty nebo potvrzeni, a to - až na zcela výjimečné případy – ani emailem.
  • Tento test slouží pro interní účely CZS , a jako takový nemusí být akceptován hostitelskou univerzitou, na kterou je student po úspěšném výběrovém řízení CZS nominován. V těch případech mohou být takto nominovaní studenti bez certifikátu ještě vyzvání k podstoupení některé standardní jazykové zkoušky (viz přijímací pravidla jednotlivých univerzit).
 

↑ top

FaLang translation system by Faboba