Masarykova univerzita a Centrum zahraniční spolupráce

Vědecké pobyty v rámci programu Masaryk Distinguished Chair v Izraeli

 

CZS MU vyhlašuje výzvu k předkládání návrhů projektů v rámci programu Masaryk Distinguished Chair.

 

Cíl programu

Komu je program určen?

Jak se přihlásit?

Finanční podpora

 

 

Cíl programu

Cílem programu je podpora výzkumných pobytů českých akademiků a vědců v Izraeli, na hostitelské instituci Interdisciplinary Center (IDC) Herzliya (www.idc.ac.il).

Obsahem pobytů jsou primárně výzkumné aktivity (pokud možno doplněné o přednáškovou činnost na IDC) v oblasti humanitních a společensko-vědních oborů (např. politické vědy, mezinárodní vztahy, právo, sociologie, ekonomie, psychologie, mediální studia a žurnalistika, hebraistika, historie a kulturální studia).

Další informace o programu na stránkách Interdisciplinary Center (IDC) Herzlia: http://portal.idc.ac.il/en/main/global-engagement/pages/masaryk-distinguished-chair.aspx

 

↑ top

 

Komu je program určen?

Program je určen pro akademiky a vědce, kteří jsou občany České republiky a jsou zaměstnáni na vysokoškolské instituci v České republice. Žadatelé musí předložit návrh výzkumných aktivit, včetně časového harmonogramu jejich realizace a měřitelných plánovaných výstupů. Žadatelé musí být rovněž schopni doložit svou předchozí publikační a pedagogickou činnost.

 

↑ top

 

Jak se přihlásit

Žádost může být předložena pouze na formuláři dostupném zde.

Žádost (včetně příloh) musí být vyplněna v anglickém jazyce.

Žadatel si musí zajistit akademického tutora svého výzkumného pobytu v Izraeli (přímo z IDC Herzliya nebo jiné izraelské instituce). Potvrzení tutora o garanci pobytu musí být doloženo k přihlášce.

Pobyt se musí uskutečnit v kalendářním roce 2017, a to ideálně ve výukovém období na IDC Herzliya. Délka zahraničního pobytu vychází z potřeb žadatele a jeho výzkumného záměru. Min. délka je stanovena na 2 týdny, max. délka činí 3 měsíce. Po konzultaci se svým tutorem uvede žadatel ve své přihlášce požadovaný termín pobytu (včetně náhradního termínu). Předpokládá se, že akademický tutor bude k dispozici v Izraeli po celou dobu stipendijního pobytu žadatele. Přijímající instituce IDC Herzliya má právo požadovat změnu termínu, je proto dopředu nutno počítat s určitou časovou flexibilitou.

Termín pro předkládání žádostí je 16. prosince 2016. Vyplněnou přihlášku včetně příloh je třeba elektronicky poslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Doporučující dopisy by měly být přímo svými autory poslány elektronicky na stejnou adresu.


 

↑ top

Finanční podpora

Finanční podpora je určena k úhradě pobytových nákladů (paušální částka na týden pobytu ve výši 500 USD), ubytování (poskytuje přímo IDC Herzliya), pojištění a cestovních nákladů (1x letenka ČR – Izrael a zpět). Výběrová komise má právo krátit délku pobytu dle rozpočtu dostupného na financování programu.

↑ top

 

FaLang translation system by Faboba